Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

No některé zcela zjevně ano :)

0 Citovat

Stockholmský syndrom?

0 Citovat

mikir: A to jste měli garantovaný přestup nebo dvě letenky?

0 Citovat

eremi napsal(a):

Takže když to shrnu, kromě klasického nekritického obdivu Ryanairu, půlstránková oslava toho, že Ryanair dodržel svou zákonnou povinnost a splnil svůj závazek vůči Tobě - tedy že udělali to, co udělat museli. Wow!

Pokial viem, tak Ryanair nie je povinny ti poskytnut zdarma neskorsi let lebo si ho nestihol. Prestupy nie su garantovane, takze to nebolo plnenie zakonnej povinnosti. Alebo sa nieco zmenilo?

0 Citovat

Ano změnilo, Ryanair garatnuje na některých letištích přestupy.....

Už tady o tom jeden traktát psal, měl to s garantovaným přestupem, teda aspoň se tam o tom zmiňoval. Zrovna Ryanair Ti neposkytne vůbec nic, co nemusí a i s tím co musí jsou velké problémy.

0 Citovat

Tak to by mě zajímalo, kde k němu přišel. Dívám se na web FR a tam pro lety Cork - Pardubice taková možnost fakt není.

0 Citovat

Takze upresnim ,meli jsme klasicky kazdou letenku koupenou zvlast , tedy Pardubice - Standsted a Standsted - Cork primo u Ryanairu ale Standsted je letiste kde Ryanair garantuje prestup , nevim zda i na jine spolecnosti , to zrejme ne , ale na sve lety urcite a jiz na Standstedu bylo zpozdeni 2 hodiny a 45 minut , cimz by sice nevznikl narok na kompenzaci, ale urcite vznika narok na vymenu letenky , slo o technickou zavadu a mezi lety jsme meli dostatecny casovy prostor , teoreticky mi mohli snizit kompenzaci o 50 % , ale neudelali to

Jinak nevim, co je zas az tak nekritickeho , jiste splnili povinnost, ale uprimne , ktera nizkonakladovka splni bez nejakeho dalsiho natlaku a vyhruzek to co ma ?

A zminuju, ze mam k Ryanairu taky pripominky , letos budu mit okolo 60 letu za rok , vesmes az na par vyjimek s Ryanairem ,takze se domnivam , ze je mohu hodnoti objektivneji , nez nekdo kdo pise ze se teto letecke spolecnosti radeji snazi vyhnout kdyz to jde , nebo ma par letu za rok s nimi

Urcite se nesnazim je prehnane chvalit ,ale premyslim o nich realne i z jejich pohledu i s pohledu irske mentality , ktera je rozhodne zcela jina nez ta ceska .

Pan O Leary je proste potrhly Ir, co vymysli ruzne nesmysly, ovsem dovedl tuto spolecnost na nejvetsi leteckou spolecnost v Evrope a porad je schopen nabizet letenky za par euro , samozrejme tam kde to jde si proste prihodi

A vyhrady ze mlzi a nereknou nektere veci na rovinu ? To je proste ta irska mentalita , kdyz me sveho casu dali v jednom podniku vypoved a odstupne z duvodu nadbytecnosti , tak mi sef tvrdil , ze az se zlepsi situace , ze se mohu vratit , Nikdy k tomu nedoslo , podle meho uz tehdy vedel, ze me zpet nevezme , ale do oci mi to rict nechtel

0 Citovat

mikir: A u kterých letišť má Ryanair garantovaný přestup a za jakých podmínek? To je pro mě docela nová informace a ani mi nejde o tom najít moc informací. Domníval jsem se, že se to týká jen přestupních letenek koupených přes jednu v rezervaci nabízených za extra cenu a dostupných jen pro minimum destinací.

0 Citovat

https://www.ryanair.com/gb/en/us...rview#4-18

velmi složitý najít, trvá to asi 5 s. než napíšeš 3 slova a klikneš na první výsledek ve vyhledávači

je fakt, že kde to aktuálně běží tam uvedeno není a hledat to nemám čas, tak pokud ho budeš mít, tak se poděl

0 Citovat

@eremi: ale tohle se týká těch letů prodávaných přes jednu rezervaci přímo přes web Ryanairu (lety s 1 stopem). V tom ale není mikirův let Cork - Pardubice ani omylem. Letiště London Stansted v tom případě musí mít nějaké extra podmínky, a o ty tu právě jde. Nebo se u něj aplikují tyto podmínky, ale pak by to chtělo dohledat seznam letišť, kde je možné aplikovat garantovaný přestup v případě dvou různých letenek.

0 Citovat

Tu by ma teda strašne zaujímalo, na základe čoho vôbec mikir dostal náhradnú letenku a už absolútne nerozumiem tomu, prečo bola vyplatená aj EU kompenzácia, keď prílet na Stansted nemal meškanie > 3 hodiny. Veď to boli dokonca dve rôzne rezervácie. Snažil som sa k tomu nejak dopátrať cez Google ale absolútne žiadne výsledky pre "Connecting flights Stansted", Ryanair na stránke viac krát boldom píše, že connecting flights má len na Fiumicino a Bergamo.

0 Citovat

Pořád vycházím z toho, že to byla jedna rezervace, protože jen pak je nárok na kompenzaci - přílet do cílové destinace s více než 3 hodinami zpoždění.

Pak už zbývá jen možnost, že jim mikir napsal pár mailů délky příspěvků sem a totálně je zmátl :)

0 Citovat

Ono to třeba také mohlo být trochu jinak nebo vůbec... ;)

0 Citovat

Tak nam zrusili let z Norimberku do Porta. Zitra nam navazuje let z Porta do Delgady. Nemate prosim nekdo napad jak to jeste zachranit. Nejsem v tomto ohledu moc zkuseny. Diky moc

0 Citovat

Záleží na času odletu toho navazujícího letu pryč z Porta.

Například DNESKA ve 21:55 letí easyjet z Prahy na Gatwick a dále z Gatwicku do Porta opět easyjet zítra v 7:00. V Portu jste v 9:25 portugalského času.

Cena 7000 /os. S kompenzací € 400 byste byli pořád v plusu.

0 Citovat

Díky, ale ten let už nestíhame. Néco pozdějšího. Z porta do delgady odletame v 16.50 zitra. Dekuju

0 Citovat

A jak ke to s refundaci navazujicich letu. Nebo i toho zruseneho, kdyz to neni z jejich viny ale z duvodu pry stavky ve Francii ci co.

0 Citovat

Jestli to je kvůli stávce těch francouzských netáhel, tak jsi asi v riti, protože letem přes Londýn by ses vyhnul francouzskému vzdušnému prostoru. Vše ostatní je asi rizikové.

0 Citovat

No super. Je to kvuli francouzum. A ta refundace alespon? Vztahuje se to i na ty navazující a zpatecni lety? Moc diky. A my jedeme domu

0 Citovat

To je nadväzujúce len pre teba, určite nie pre Ryanair.

0 Citovat

No vidim , ze jsem tady rozjel diskuzi o kompenzaci a musim priznat ze jsem vlastne vahal jestli se tu mam s timto pochlubit , jak vidno opet negativni reakce Petra 76, ktery pochybuje ze tomu tak vubec bylo , no a eremi zase stale vidi ze to bylo v ramci jedne rezervace

Takze znovu opakuji , zakoupil jsem letenku Pardubice - Standsted pro dve osoby a pak jsem koupil Standsted - Cork rovnez pro dve osoby, maximalne jde rict, ze to bylo placenou jednou bankovni kartou a hned po sobe

V Pardubicich jsme dostali potvrzeni ze zpozdeni je 2 hodiny ,( zreme meli takovy pokyn aby nemuseli poskytnout obcerstveni zdarma ) ,odlet byl po 2.45 ofotil jsem si hodiny kdyz nas vyzvali k nastupu a na Standstedu jsem pak prisel s vyplnenym formularem, kde mi upravili prilet letadla dle jejich udaju( pristani ) tak , ze byl let opozden o 2.45 , ovsem tim , ze Stansted patri k letistim, kde je garance prestupu mam za to , ze i kdyz neslo o jednu letenku ale o dve ruzne , ze mi narok jak na vymenu letenky ,tak na kompenzaci vzniknul Jeste me taky napada, ze nasledny let do Corku byl oproti puvodnimu casove o vic jak 3 hodiny

Bral jsem to tedy tak jako eremi a nakonec je podstatny prilet do cilove destinace a ten byl proti puvodnimu planu opozden o 3 ,45 hodiny , nebylo moji vinnou ze nam puvodni let do Corku uletel

Pro uplatneni naroku jsem neudelal nic vic, nez ze jsem tedy nechal zpozdeni potvrdit na Standstedu, pozadal jsem o nejblizsi dalsi let do Corku a po priletu jsem splnil podminku ,uplatnit narok do 7 dnu

Obdrzel jsm potvrzeni , ze narok uznavaji a ze mam zaslat bankovni ucet , zaslal jsem jim veskerou dokumentaci postou doporucene a v jejich formulari na webu jsem vyplnil udaje ,kam mi maji poslat penize

Prisel dalsi email s tim , ze mi castku 500 euro ( 2 osoby po 250 eurech zasilaji do 10 pracovnich dnu ), v pondeli jsem mel penize na ucte

Rek;l bych ,ze to bylo jen diky tomu , ze slo o technickou zavadu letadla , jine duvody jako treba ta stavka to okecaji , samozrejme i povetrnostni vlivy jsou nepredvidatelne ...

Neco takoveho se mi stalo zatim jen jednou a to kdyz vybuchla sopka na Islandu, tam jsem tehdy nedostal nic vic, nez zdarma vymenu letenky na dalsi den , nocleh jsem neuplatnil , asi jsem tehdy na nej mozna narok mel ale na kompenzaci urcite ne , drive taky prestupy negarantovali , tak bych mozna neuspel ani s tim noclehem

0 Citovat

@mikir: Díky za reakci. Fakt by mě zajímalo, jestli to bylo jen štístko nebo celé fórum může začít létat z Česka přes Stansted do různých atypických destinací (např. do Corku za mikirem na pivo), protože je tam nějaká garance přestupu, buď od Ryanairu nebo letiště. Nejde mi to ale vůbec dohledat. Google mlčí.

0 Citovat

O garanci přestupu na STN také slyším prvně :-)

Mikir je taková legenda, která je Ryanairu věrná jako kdysi soudruzi jedné straně, to už z něj neodpářeš, teď už vůbec ne, když mu přistálo na kontě 500 ojró.

0 Citovat

Myslim ze o te garanci se pise nekde v tom jejich 4 letem programu , jde asi o Brusel Charleroi , Londyn Standsted . Bergamo

Pokud jde o tu kompenzaci tak za 1) do cilove destinace jsme prileteli pozdeji o vice jak 3 hodiny. ale v tech regulich je to tak nejak podivne a diskutabilne napsano tak , ze do 1500 km by se dalo usoudit ze staci 2 hodiny . navic jak jsem uz psal na Stanstedu jsme cekali na dalsi let vic jak 3 hodiny

FLIGHT DELAY

If we reasonably expect your flight to be delayed for two hours or more

beyond its scheduled time of departure in the case of flights of 1500km

or less (but three hours or more in the case of all intra-EU flights of

more than 1,500km and of all other flights operated by us between

1,500km and 3,500km), you are entitled to the relevant rights set out

in paragraphs 1 to 3 below

No ale uz bych to proste vic nerozebiral to petikilo fakt potesilo a vernost jsme vlastne slibil uz irskemu statu ( mam uz irske obcanstvi ) no a vernost soudruhum jsem v CR neslibil nikdy ))

A pravda Rynair je zatim pro mne nejvyhodnejsi letecka spolecnost

0 Citovat

Musíš být pravděpodobně VIP cestující, pokud jsi měl letenku PED-STN-ORK s garantovaným přestupem, neboť takový routing ti zatím prodá maximálně zelinář z Brna.

0